26 Nisan 2011 Salı

Biz de Ciddiyetle Hatırl(at)ıyoruz!

"Ey inananlar! Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez." Mâide Sûresi, 51. Ayet


"Fransız Komünist Partisi'nin eski liderlerinden Muhtedi Roger Garaudy, Muhammedilikle Cezayir'de sürgünde iken tanıştığını şöyle anlatır: "Bilindiği gibi otorite boşluğunda ve savaş anlarında en kolay iş, istemediğiniz insanları kurşuna dizmektir. Böyle haksız şekilde kurşuna hedef gösterildim. Cezayirli bir asker, aldığı emre rağmen silahı kullanmadı. Sebebini sorduğumda, "İslâm dini savaş halinde de olsa, elinde silah olmayan insanı öldürmeye izin vermez" dedi."


"Obama, Ermenilerin 1915 yılı olaylarının yıl dönümü olarak kabul ettikleri 24 Nisan günü ile ilgili açıklamasını, bir gün önceden yayımladı.

Açıklamasında, "96 yıl öncesinde, 20. yüzyılın en kötü mezalimlerinden biriyle sonuçlanan korkunç olayları ciddiyetle hatırlıyoruz" ifadesini kullanan Obama, "Büyük felaketin dehşetini hatırlarken acı çekenlerin hatıralarını onurlandırırken ve Ermenistan halkı için dostluğumuz ve derin saygımızın sözünü verirken, kalplerimiz ve dualarımız her yerdeki Ermenilerle birlikte" dedi." 24 Nisan 2011


Evet; biz de ciddiyetle ve endişe ile 21. yüzyılın en kötü mezalimlerinden yakın zamanda tanıklık ettiğimiz ve belleğimizde derin yaralar bırakan korkunç acılı olayları hatırlıyoruz... Irak'a, Afganistan'a yapmış olduğunuz saldırı ve işgalleri de biz unutmadık, unutamayacağız...

Nasıl unutulsun ki?

Milyonlarca Müslüman insanı katlettiniz! Onbinlerce Müslüman kadının namusunu kirlettiniz!

Hem de ne için? "özgürlük ve demokrasi" getiriyoruz (!) diye...

İşte 21. yüzyılın "özgürlük" ve "demokrasi" anlayışını hep birlikte sayenizde öğrendik!!! Ne yazık ki... Öğrenmeye de devam ediyoruz!!!


Evet; biz de büyük felaketin (Irak-Afganistan...) dehşetini hatırlarken acı çeken Müslüman kardeşlerimizin hatıralarını onurlandırıken ve Müslüman halkı için dostluğumuz ve derin saygımızın sözünü verirken, kalplerimiz ve dualarımız her yerdeki Müslüman ve Türklerle birlikte diyoruz.

Obama'nın duygu ve düşüncelerine aynen katılıyoruz! Yalnız bir farkla... O da asıl kıyıma Müslümaların ve Türklerin uğradıkları gerçeğinin dikkate alınması gerçeğidir büyük felaket tanımı... Bunun dışındaki "iddia" yalan ve iftiradan ibarettir. Yapmadığımız bir şeyi zorla, "yok siz yaptınız" demekten öteye geçemez...

Demem o ki...

Ha "büyük felaket" denmiş... Ha, "soykırım" denmiş...

Ne fark edecek ki?

AMAÇ; bu türden kelime oyunlarıyla Büyük Türk Milletini oyalamak; ve deyim yerindeyse aba altından sopa göstererek, halkımıza "iddia edilen" iftirayı zorla kabul ettirmektir.


Buna izin vereceğimizi (!) "düşünen"ler, ne kadar yanıldıklarını zaman içerisinde göreceklerdir...


Sevgi ve saygılarımla!

Image"HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR." HZ. MUHAMMED (S.A.V.)

1 yorum:

 1. Yazınız için sizleri tebrik ederim. Bu hakikatlerden bihaber, aklı bilmez ebleh akılcılar hala kurtuluş çaremizi batının sığıntısı olmakta görüyorlar.

  Müslümanların başına gelen bu felaketlerin sorumlusu olarak Amerika'yi göstermek bana göre kendimizi bu felaketlerin dayanılmaz ağırlığından kaçırmamizdandir.

  Allah, kelamına inandığını söyleyipte uymayanlardansa inanmadığını söyleyipte uyanları dünyaya hakim kılmıştır.

  Emperyalizm başlı başına bir sistemdir. Amerika gibi pratikte emperyalist devletlerin karşısına sistemlerin sistemi olan İslam ile çıkılır. İslamdan başka hiçbir reçete sonu 'izm' edası ile biten sistemlere karşı duramaz.
  Selam ve dua ile...

  YanıtlaSil