14 Haziran 2014 Cumartesi

IŞİD'yi İŞİT'tik
"IŞİD'den Musul için 16 maddelik manifesto

Irak'ın en büyük kenti Musul'u 1300 militanla ele geçiren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü, 1.4 milyon kişinin yaşadığı kentte yeni kurallar koydu. IŞİD'in kontrolünde bulunan bölgelerde zorunlu olmadıkça kadınlar dışarı çıkamayacak. Hırsızlık yapanın eli kesilecek ve tüm Müslümanlar 5 vakit namazını camilerde kılacak." 12 Haziran 2014


"Dinsel baskının acımasız olduğu Orta Çağ döneminden, Rönesans ve Reform devrimleriyle çıkmayı başaran insanlık, sonraki aşamada batı merkezli bir emperyal döneme sürüklenince, bütün dünya kıtalarını Avrupa ülkeleri ele geçirmiş ve kendilerine bağlı olarak kurmuş oldukları sömürge imparatorluklarıyla dünya zenginlerini kendi ülkelerine taşımışlardır. Tam anlamıyla bir vahşet ve insanlık dışı ekonomik ve siyasal düzenler, emperyal dönemde gündeme gelmiştir. Batı Avrupa'nın altı ülkesi dünya kıtalarını bölüşerek oluşturdukları sömürge imparatorluklarıyla beş yüz yılı aşkın bir süre sülük gibi dünya halklarının kanlarını emmişler ve her yönü ile bir sömürüyü insanlığı yok edercesine dünya halklarının tepesine dikmişlerdir. Böylesine acımasız ve insafsız bir sömürü düzeninin adı "Kapitalizm" olmuş, uluslararası sistem batının emperyal ülkelerinin dayatmaları yüzünden evrensel bir kapitalizm olgusunun batağına düşmüştür." Yoksulluk Kader Değildir, Prof. Dr. Anıl ÇEÇEN


Coğrafyamız, yeni yepyeni bir küresel tezgahın içerisine çekildi... Bırakın eli kanlılığı, ciğer yiyen, kalp söken, kafa koparan  canileri   hazırlayıp, "Allahuekber" nakaratı eşliğinde bu canilere, şekli "kimlik" vererek  bölgeye saldılar! Oradan buradan toplanan bu lejyonerlerle görünen o ki  bölge, "tam bir bataklık" olma yolunda... Bu bataklığa girenin boğazına kadar gömülmesi kaçınılmaz.. 

Vah bölge halklarına...

Şüphesiz ki  bu küresel plânın  başı ve sonu uçsuz bucaksız senaryolarla dolu. Müslümanlar, bir mezhep savaşına zorlanıyor... Bunun tercümesi "boğazlaşın!"... Hiç şüphesiz etnik köken ve mezhep savaşlarının ne anlama geldiğini bu küresel haçlılar çok iyi biliyorlar. Zira yüzyıllar öncesinden haçlı tiranların önderliğinde yaşadıkları mezhep savaşların bedeli   kanla bitti.. O yaşanmış tecrübelerin "ışığı"nda  şimdi  aynı şekilde bir mezhep savaşının taşları, plânlı olarak Müslümanlar üzerinden bu bölgeye döşeniyor...Lübnan Hizbullah’ın kurucusu Fadlullah 2005’te:

 "Bak oğlum...  laik Türk Ordusu’yla uğraşmasınlar. Bu topraklar bir günde cehenneme döner. Bu cehennem için tek şans var, Türk Ordusu’nun Gölgesi."Sevgi ve saygılarımla!


"Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır" Hz. Muhammed (A.S.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder