20 Temmuz 2011 Çarşamba

"Sefil Duruma Düşmek"... Hz. İsa ve Matta,10


"Dünya vatandaşları, kıskançlık, aç gözlülük ve kinden uzaklaşacak şekilde eğitilmelidir." ATATÜRK


Öncelikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Barış ve Özgürlük Bayramı tüm ulusumuza kutlu ve mutlu olsun!


"Rum Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu 2. Hrisostomos, halktan Türk elektriği kullanmamasını istedi: "Bana sorsalardı ’işgal’ bölgelerinden elektrik getirmemelerini söylerdim. Zorlukları hissetmek için klimaları biraz kapatalım ve biraz terleyelim" dedi.


Valla bu haber bence öncelikle bizim için bir onur, Hristiyanlar için ise gerçekten sefilce bir durumun özeti olarak görülmeli diyorum. Zira bizim açımızdan her şartta; ve hatta düşmanımızın zor durumunda bile şefkati esirgemediğimize bundan daha iyi bir kanıt olamaz herhalde.

Öte yandan her fırsatta bizlere iftiralarını, nefretlerini kusanların, ve bizi "soykırım yapmak"la suçlayanlar için bu haberi ibret olarak görmelerini hatırlatmak isterim.

Şimdi bir de madalyonun öteki yüzünü değerlendirelim:


Kısaca nefret ve kin kusan açıklamasında ne diyor bu Rum "din adamı"; "Türk elektiriği almak haram"mış!!!

Bence de Başpiskopos doğru diyor... Zira onun ne dediğine değilde, devlet yönetimine ve dünya siyasetine cebren dahil olmayı alışkanlık edinen Hıristiyanların, Haçlı zihniyetleri doğrultusunda dünya siyasetine şekil vermekte ısrarcı olmalarının asıl kaynağını iyi okumak gerekir diyorum.


Zira Hristiyanlığın misyonerleri "kutsal kitap"ları olarak baktıkları ve hani dinlerini yaymak üzere propaganda yaparlarken en çok Hıristiyanlığın "sevgi, saygı, şefkat ve merhamet" dini olduğunu ileri sürüyorlar ya... İşte bu münasebetle asıl gerçeğe yeri gelmişken şöyle inceden bir dokunlım istiyorum...


Mesela; Matta İncil'ine göre Hz. İsa şöyle diyor:

"(34)Yeryüzünde barış getirmeye geldiğimi sanmayın! Ben barış değil, kılıç getirmeye geldim. (35)Çünkü ben oğulla babasının, kızla annesinin, gelinle kaynanasının arasına ayrılık sokmaya geldim. (36)İnsanın düşmanları, kendi ev halkı olacaktır." Matta,10:34-35-36 / Müjde İncil, sf:23; İsa'ya layık olmak
Demem o ki, kilise yönetiminin dayanağı olarak ileri sürülen; kin ve fesatlığı ayakta tutan bu "gerçek" ortadayken... Buna itaat eden güruhlar da var olduğu sürece...E o zaman, adamlar ne dese yeridir valla!

Ha, bu arada kendi ayıplarını (Matta, 10:34-35-36) görmezden gelip, hani kutsal kitabımıza ve Hz. Peygamberimize iftira atarak, İslam için "kılıç dini" demezler mi?!

Pes doğrusu...

Sevgi ve saygılarımla!

Image"HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR." HZ. MUHAMMED (S.A.V.)

1 yorum:

  1. Söylenebilecek bir şey yok.Eğer onların merhametine muhtaç kalmak istemiyorsak GÜÇLÜ olmak zorundayız aksi halde katliamlardan başımızı kaldıramayız.Tarih sayısız örnekle dolu maalesef...

    YanıtlaSil