23 Nisan 2015 Perşembe

Nice 95 Yıllara..."Acı işgal günlerinde önemli devlet adamlarının da hazır bulundukları toplantıda herkes, Türkiye'nin düştüğü acıklı duruma göre bir çare arıyor; Amerikan, İngiliz himayesinden dem vuruluyordu. Bir aralık, Mustafa Kemal Paşa'ya da sordular. Atatürk şu kısa yanıtı verdi:

-Efendiler, hepiniz konuştunuz, arzularınızı beyan ettiniz ve birbirinize sordunuz, hepinizi dinledik. Fakat.. Anadolu'ya bir şey sordunuz mu? Anadolu'yu dinlediniz mi? Ona da soralım, bir de onu dinleyelim efendiler!"
Dolayısıyla...

Saltanat ve hilafetin yerine milletin meclisinin açılışının 95. yılında, gururla ve coşkuyla söylemek istediğim şu ki;

Dünyada hiçbir millet, "BÜYÜK" sıfatı ile taçlandırılmamıştır. Bu onuru bize bahşeden Büyük Atatürk,  "Büyük Millet"ini ve bu büyük milletinin  meclisini

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) olarak, Türk ulusuna armağan etmiştir...

Bağımsızlığımızın ve ulusumuzun sembolü olan TBMM'nin açılışının 95. yılını büyük coşku ve heyecanla kutladığımız bu günde, BÜYÜK  TÜRK  MİLLETİ'nin bayramı kutlu ve mutlu olsun...

Ne mutlu Türk'üm diyene! 

Sevgi ve saygılarımla!
"Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır" Hz. Muhammed (A.S)

2 yorum:

  1. Merhabalar Tülay Gürdal.

    BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN ve Çocuklarımızın 23 Nisan Bayramlarını kutlarım. Bu bayramlarımızın seneyi devriyeleri bir kesintiye uğramaksızın sonsuza kadar sürsün inşAllah.

    Selam ve dualarımla.

    YanıtlaSil