21 Şubat 2016 Pazar

Cennet-Cehennem


"Elbette göklerin ve yerin yaratılması, insanların yaratılmasından daha büyük bir şeydir. Fakat insanların çoğu bilmezler." Mü'min Sûresi 57. Ayet

Cennet adı Kur'an'da (yanılma payı olabilir) 127 ayette 141 defa geçtiği söyleniyor.. Dolayısıyla semavi dinlerin ortak paydası olan cennet kavramı, biz insanlara fiziksel ve ruhsal olarak sonsuz doyuma ulaşılan yer olarak hatırlatılıyor. 

Hani içinde şırıl şırıl derelerin aktığı, cıvıl cıvıl kuşların öttüğü insana ruhsal ve bedensel  huzur veren, yemyeşil ağaçlardan, envai çeşit çiçeklerden meydana gelen ve sonsuz güzelliği içinde barındıran yer. Dahası Kur'an bilgilerine göre de:

Barışın, mutluluğun, huzurun adresi. Ve de bu eşsiz güzelliklerin sahibi Yüce Allah'ı göreceğimiz yerdir cennet. O halde hani "dünyanın 100 doğal ormanından biri olan, endemik bitki örtüsü ile bir doğa harikası olan Artvin’de, Artvin ormanlarının beyni Cerattepe" yeryüzündeki cennetin bir parçası değil midir?

Dolayısıyla...

Hani bu dünyada vicdani duygularımızı takip ederek yaşadığımızda bize sunulan mutlulukların hakiki cennet tadında olduğunu göremeyecek kadar hırsımıza kapılarak, biz öldükten sonra cennete gidelim diye birbirimizi boğazlarken.. yaratılış amacına uygun şekilde bize  bahşedilen yeryüzü cennetini kendi ellerimizle nasıl cehenneme çevirdiğimizi anlamak ve görmek için cennet yerlerimizi bir bir talan edip yok ettiğimizi görmemiz yeterli olacaktır.

Hal böyleyken...


"Son ağaç yıkılıp, son nehir kirletilip, son balık da tutulduktan sonra  paranın yenmediğini göreceksiniz."  Kızılderili Atasözü

"Işıl Reçber’in DuruDiamond için tasarladığı mücevherler, sosyetenin beğenisine sunuldu.
İstanbul’un en seçkin rezidanslarından Park Residence Cadde’de üzenlenen tanıtım davetine iş,sanat ve cemiyet hayatından ünlü isimilar biraraya geldi. Büyüleyici Işıl Reçber by Duru Diamond koleksiyonunda, altın üzerine pırlanta, elmas, yakut, zümrüt ve safir taşların kullanılarak yapıldığı tasarımlar göz kamaştırdı." 20 Şubat 2016Dolayısıyla... Görgüsüzlerin bu sefil gösteriş düşkünlüklerini ve kepazeliklerini sürdürdükleri müddetçe daha çoook Cennet Cerattepeler cehenneme çevrilmeye çalışılacak, -bizdekilerini talan edip- daha çoook el âlemin ülkelerindeki cennet ormanlarını ballandıra ballandıra anlatıp duracağız... 

Sevgi ve saygılarımla!


"Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır" Hz. Muhammed (A.S.)

2 yorum:

  1. Ne güzel anlatmışsınız.Kendi ülkemizdeki tüm güzellikleri kirletiyoruz, yok ediyoruz.Sonra da gidip yabancı ülkelerinkini ballandıra ballandıra anlatıyoruz.Ders de almıyoruz. Nasıl bir milletiz ya!

    YanıtlaSil
  2. Dediğiniz gibi öbür dünyada cennet düşleyerek bu dünyada cehennemi yaratıyoruz.

    YanıtlaSil