26 Haziran 2019 Çarşamba

"Müjde" Öyle Mi!..
"Yeni Askerlik sistemi yürürlüğe girdi! 120 bin askere müjde!

Askerlik süresini 6 aya indiren, bedelli askerlik uygulamasını kalıcı hale getirerek askerlik sistemini yeniden düzenleyen kanun, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 6 ayını dolduran yaklaşık 120 bin askerin terhis olması bekleniyor." Sabah, 26 Haziran 2019

Etrafımız hızla silahlanırken, Ege, Akdeniz, Karadeniz... askeri yığınaklara teslim olurken ve de en önemlisi namluları bize doğru çevrilmişken bizim yüz binleri kapsayan bir asker terhisine alkış tutmamızı  asla, ama asla normal karşılayamadığım gibi endişe duyuyorum!

Zira...

Bu haberle birlikte,  acı reçeteyi bize dayatan SEVR'i hatırlıyorum:

Osmanlı'nın  azınlıklar üzerindeki bütün haklarını kaybetmesini sağlayan SEVR ile

Azınlıklara geniş ve sonsuz haklar verilirken,

Türk milletinin hakları sınırlandırılmıştır.


Anadolu'da yeni devletler kurularak siyasi ve sosyal birlik ve beraberliğin bozulmasına vesile olan SEVR ile `

Osmanlı İmparatorluğu'nun  siyasi yönden varlığı sona erdirilmiştir. Osmanlı bağımsızlığını YOK EDEN maddeleri kabul etti!

Dolayısıyla emperyalist işgalci devletlerin kontrolü altına giren Osmanlı Devleti bu antlaşma ile fiilen sona erdi!

Hal böyle olunca da SEVR'in askeri  maddelerine bir göz atalım:

"Sevr Antlaşması 152-155 arası maddelere göre; 50 bin kişilik bir askeri birlik dışındaki tüm ordu terhis ediliyordu. 168. maddeye göre tüm askeri okullar kapatılıyordu. “Askere Alma” başlığını taşıyan 165. maddeye göre “zorunlu askerlik” kaldırılıyor ve askerlik süresi 12 aya indiriliyordu" Sinan MEYDAN, 3 Haziran  2019 Sözcü.

"1- Osmanlı Devleti'nde mecburi askerlik kaldırılacaktır.

2- Askeri kuvvet 50.700 kişiden oluşacak ve ordunun ağır silahları bulunmayacaktır. Bu kuvvetler yalnız iç güvenliği sağlayacaktır.`

3- Deniz gücü sınırlı olacak, 13 küçük gemiyi geçmeyecek ve denizaltı bulunmayacaktır."

Dolayısıyla...

Osmanlı imparatorluğu askeri yönden sınırlandırılarak savunmasız hale getirilmiştir. Bu da emperyalist işgalci devletlerinin planlarını rahat uygulamalarına zemin hazırlamıştır. Ancak Mustafa Kemal ATATÜRK'ün önderliğinde Yüce Türk Milletinin baş kaldırmasıyla  emperyalistlerin planları, YERLE BİR EDİLMİŞTİR

Bugün mü?


Mustafa Kemal Atatürk'ümüzün ışığında, 

Sevr'i bize dayatan dünün "İtilaf Devletleri, bugünün Koaliyon Güçleri, Yüce Türk Milletinin dolayısıyla da göz bebeğimiz Türk Ordu'muzun o müthiş, çılgın iradesi karşısında,  bir kez daha yerle bir olacaktır!

Ne mutlu Türk'üm diyene!Türk Ordusu bizim her zaman göz bebeğimiz olmuştur, olmaya da devam edecektir!Sevgi ve saygılarımla!


"Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır" Hz. Muhammed (A.S.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder