27 Nisan 2020 Pazartesi

Amerika'nın Özeti'dir...

Ha Trump'ın vücuda deterjan enjeksiyonu yaklaşımı, ha Trump'un rakibi BİDEN'in anında cevabı olan, "Lütfen çamaşır suyu içmeyin" söylemi.

Vallahi hangisini istersen seç, beğen al.

Dolayısıyla...

"Amerikan rüyası"  denile denile insanların beynini ve dünyayı felç etmek şöyle dursun, dünyayı yönetmekte dayatmacı olanların bu akıl almaz "fikir"leriyle toplumun geldiği son  noktayı ortaya koymuştur. 

Hal böyle oluca  bize de ister istemez dalga geçmek düşüyor... Zira Trump efendi rol model olarak önce  kendisi çamaşır suyu ile tuz ruhunu karıştırıp vücuduna enjekte etsin, sonra biz de, foşur foşur hem vücudumuzu yıkar, hem de dezenfektanları içerek vücudumuza bol bol enjekte etmiş oluruz, söz!Bu arada, bilimde Amerika'dan fersah fersah önde olduğumuzu gösteren bu açıklamayı biz, tee yıllar önce sinek yuttuğu için haşere ilacı içen garibanımızla birlikte, korona için de yakın zamanda Yozgat'da denedik de, haberi yok Trump'ın. Hani arap sabunuyla yoğurdu karıştırıp yiyen vatandaşımız vardı ya...

:))

Demem o ki...

 Yöneticilik ile uzmanlık neden farklı işlerdir...  her konuda bir fikrin olabilir, önerin de olabilir ama, uzman varken bu senin üzerine vazife değil, bu bir! İkincisi, insan her şeyi bilmeli bilmeli de, ilk önce bilmesi gereken şey, haddini bilmek olmalı!


Öte yandan bizim resmi kurumlarımızdan bir "eğitimli" de Trump'dan aşağı kalmayacak şekilde durmamış, incilerini saçmış.


TRT Haber spikerlerinden Sermin Baysal'ın "Demir eksikliği konusunda demir döküm malzemeler kullanmak, tencere, tava faydalı olur mu?" sorusu...

Vay arkadaş, yok bilimsel araştırmalarmış, yok eskiler öyle yaparmış...

Yaa,  konu şayet eskilerse, mesela, "pika sendromu" diye bir şey var. Bu olgunun (vücutta demir, bakır, çinko gibi elementlerin eksikliğine bağlı olarak kil, toprak, kağıt,  sabun, vb. yabancı cisimlerin yenilmesiyle kendini gösteren hastalık.) altında yatan pek çok psikolojik nedenlerle birlikte, pika en çok küçük çocuklar ve hamile kadınlarda görülüyor olması gibi.

Eee n'olacak şimdi?!..

Lütfen,  tencere, tavayla sınırlamayalım bu işi,

Ara ara, balkon demirlerini de yalasak daha ekonomik ve faydalı olur, diye düşünüyorum. 

Arz olunur...

:))
Sevgi ve saygılarımla!


"Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır" Hz. Muhammed (A.S.)

2 yorum:

  1. Trumpun dediğini yapan Amerikalılar olmuş Tülay hocam,vücuduna dezenfektan enjekte etmeye çalışmışlar,sonuç ise hüsran acillik olmuşlar..🙄 Trumpa bunu sölemişler,o da "insanların bunları neden yaptığını anlayamadığını" sölemiş..🙂 Garip bir dünyada yaşıyoruz,trt sipikeri gibi diğer medydaki spikerlerde hatta siyasilerde zaman zamaan böle çıkışlar yapabiliyolar maalesef..Önemli detaylar için emeğinize sağlık..😊

    YanıtlaSil
  2. Hiç şaşırmadım Amerikalıların bu saçmalığa inanıp uyguladıklarına...Zira merhum sayın hocamız Oktay SİNANOĞLU'nun sık sık yazıp söylediği gibi, Amerika'da 2 milyon insanın gerçek anlamda eğitim aldıklarını, diğerlerinin ise sözde eğitim gördüklerini ve de düşünmeden adeta bir sürü gibi yaşamlarını idame ettirdiklerini bu sayede izninizle belirtmek isterim. İlginize çok teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim, Ertuğrul Bey.

    YanıtlaSil