31 Aralık 2020 Perşembe

BİTTİ!

 


Cehennemin dibini gösteren olguların yaşandığı zaman dilimi, 2020.

Ağlatan, korkutan, endişelendiren, depresyonu bolca yaşatan, feryatların havada uçuştuğu ve daha pek çok simülasyondan sağ selim çıktığımız 2020 Yılı bitti, bitiyor. 

Dolayısıyla... 

Doğal ya da insan eliyle ne kadar felaket varsa hepsini içinde barındıran 2020'nin bize kazandırdığı insanlığın öz'üne dönmek üzere bir UYARI (anlamayan beyinsizler hariç) olarak hatırlamak istiyorum. Zira...

* Üzerinde yaşadığımız dünyanın tek sahibi biz değiliz, bunu anladık,  bu bir!

* Sahip olduğumuz doğanın bütün canlılığıyla korunması gerektiğinin bir sorumluluk olduğunu, ve de asla bu sorumluluğumuzu unutmamamız gerektiğini hatırladık, bu iki!

* Tek başına mutluluğun olmadığını anladık, bu üç!

*Bencilliğin, kıskançlığın, mal mülke tapınmanın sonumuzu getirdiğini öğrendik, bu dört!

*SEVGİ'nin olmadığı hiçbir şeyin bize MUTLULUK getirmeyeceğini anladık, bu beş!

*PAYLAŞMAnın ne büyük bir MUTLULUK olduğunun farkına vardık, bu altı!

*Acıyı paylaşarak, EMPATİ yapmanın insanın ruhuna en iyi İLAÇ olduğunu hissettik, bu yedi!

* O rüküş görüntüleriyle sımsıkı sarıldığımız beton yığınlarının nefesimizi kestiğini yaşadık, bu sekiz!

* Börtü böceğiyle doğada var olan canlıların  yaşama haklarına en az bizim kadar onların da sahip olduğunu, doğamızın florasını bozunca anladığımız ormanlarımızın, akarsularımızın, denizlerimizin, ovalarımızın, yaylalarımızın, meralarımızın, gökyüzümüzün hepsi de canlılığın  ortak vazgeçilmez yaşamsal kaynaklarımız olduğunu öğrendik, bu dokuz!

* Sanatın, müziğin bizler için evrensel ve ruhsal bir ihtiyaç olduğunu hatırladık, bu da on!

Demem o ki...

Acısıyla, yoksulluğuyla, feryadıyla bu nesil için bu vakte kadar görüp görebileceğimiz, en sefil bir yılı geride bıraktık, 

BİTTİ!

Bundan daha beterlerini yaşamamak dileğiyle... 

Ulusumuzun ve insanlığın sevdikleriyle birlikte,

Sağlığıyla, acı ve ızdırap dolu ayrılıklarıyla, sefaletleriyle adından söz ettiren bu BERBAT yılın, dolayısıyla da  sıra dışı pek çok şeye denk gelen 2020'nin bitişinin, 

Bizi aydınlık yarınlara bakacağımız günlere taşıyacağını bekleyerek ve de isteyerek, 

2021'e "MERHABA" demek istiyorum.


Sevgi ve saygılarımla!


"Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır" Hz. Muhammed (A.S.)

3 yorum:

 1. 2020'yi, teşekkürlerimizle uğurlayalım. Çünkü bize çok dersler verdi, rutin dediğimiz yaşantımızın aslında ne kadar güzel olduğunu, ne kadar özgür olduğumuzu, kıymetlilerimizi görebilmenin, dokunabilmenin, öpebilmenin ne kadar önemli olduğunu kısaca farkında olarak yaşamanın ne olduğunu öğretti. Dersimizi aldık çoğumuz. Artık kendisine teşekkür ediyor, uğurluyoruz. Yeni ümitler, umutlar, hayaller ve isteklerle yeni yıla "hoş geldin" diyorum. Hülya İ.

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar.
  2020 yılından alacağımız derslerle birlikte gitsin de böyle bir yıl, bir daha gelmesin dileklerimizle birlikte 2021 yılının da umutlarımızın yılı olmasını diler, yeni yılınızı kutlarım.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
 3. "2021 yılının umutlarımızın yılı olması" Bu güzel dileğinizle birlikte sağlıklı ve huzurlu yıllar sizinle olsun Recep bey. En içten saygılarımla.

  YanıtlaSil