4 Şubat 2022 Cuma

Bu Ne Cüret?

 Samsun
'da Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Milli Mücadeleyi başlatmak için kente ayak bastığı noktaya konulan anıta düzenlenen saldırı... 

Büyük önder Atatürk'ümüzün , milli mücadelenin fitilini ateşlediği, yedi düvelin diz çöktüğü ONURLU mücadelemizin sonsuz simgesi olan Samsun'da  Atatürk'ümüzün bindiği atın ayaklarına bağlanan halatın bir araç ile çekilerek yıkılmaya çalışılması rezaletini gördük!

Soruyorum;

Dünyanın neresinde o ülkenin kurucusuna bu şekilde saldırı yapılıyor?

Zira bu rezaletle birlikte, yakın tarihte  Irak işgal edilir edilmez, Saddam'ın heykelinin yıkılmasını hatırlatan emperyalist işgalcilerle işbirliği yapan sefil güruhların görüntüsünü hatırlatıyor...

Dolayısıyla bu ne cüret?

Ülkemiz işgal edildi de, haberimiz mi yok!

 Atatürk' demek Türk milleti demektir. 

O sebeple, "Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına TÜRK milleti denir." tanımlamasını yapan ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temelini bu felsefeyle kuran ATATÜRK'ümüze saldırı,

Türk milletine saldırıdır!

Atatürk'ümüzün Samsun'daki heykeline saldırı,

Cumhuriyet'imize, 

Çağdaş uygarlığa, 

Devrimlerimize saldırıdır!

Sevr'i yeniden canlandırma  gayretidir!

Vatan topraklarını parçalama, 

Türk milletini etnik ve mezhepsel anlamda parçalara ayırma girişimidir!

Demem o ki...

Her şeyimizi borçlu olduğumuz Atatürk'ümüzün,

Nutuk'ta: "Bir yıkıma uğramadan önce, onu önleme ve ona karşı savunma önlemlerini düşünmek gerekir. Yıkıma uğradıktan sonra yanıp yakılmanın yararı yoktur" sözüyle birlikte,

Ne mutlu TÜRK'üm diyene!


Sevgi ve saygılarımla!


"Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır" Hz. Muhammed (A.S.)

10 yorum:

 1. Sayın hocam, yazınızın içeriğine aynen katılıyorum. Atatürk bu vatan toprağının çimentosudur. Bu milletin yüreğinde Atatürk sevgisini asla yok edemeyecekler. Zavallı zihniyet bunların zihniyeti. Yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlginize ve değerli yorumunuza teşekkür ediyor, "zavallı zihniyet" tanımlamanıza da aynen katılıyorum. Saygılarımla.

   Sil
 2. Merhabalar.
  Ben de gazeteden okudum ve bu konuyu paylaşmayı düşünüyordum. Siz paylaşmışsınız. Emeğinize ve yüreğinize sağlıklar dilerim.
  Bunların kimden yüz buldukları malum. Bunların arkasında kimlerin oldukları malum. Eee, bunlardan başka ne beklenir ki? Bu Cumhuriyet ve Atatürk düşmanları kahrolsun. Allah layıklarını versin. Bu düşmanlar bilsin ki, bu aziz millet bunlara tapmıyor, sadece saygı gösteriyor. Bizim tapacak bir Allah'ımız, saygı gösterecek bir Atatürk'ümüz var. Çok şükür.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "Bizim tapacak bir Allah'ımız, saygı gösterecek bir Atatürk'ümüz var. Çok şükür" İçtenlikle katılıyor, saygılar sunuyorum Recep bey.

   Sil
 3. ülkemiz işgal altında zaten... Türk olduklarını unutup Araplaşan şeytanlar her yerde...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Ahmet bey, "aslını inkar eden bizden değildir". Diğer bir deyişle "her şey aslına rücu eder." İlginize ve değerli yorumunuza teşekkür eder, saygılar sunarım.

   Sil
 4. Merhabalar.
  Ertesi günü gazeteden bu hain saldırının devamını ve canilerin verdikleri ifade özetlerini okudum. Bu iki salak, doğrudan Onur Anıtı'na musallat olacak şeyler değiller. Bunların mutlaka arkasında birileri var. Bu birileri de silsile yoluyla uzar gider, ilk emri veren kimdir, bir türlü ulaşılamaz. Uğur Mumcu'nun asıl katillerine ulaşılabildi mi? Ulaşılamadı. Bu provokatörlerin de en başlarına ulaşılamayacak.
  Oyun belli. Neden Samsun'un seçildiği belli. Bu iki salakın da para için bu işi üstlendikleri açıkça ortada. Ülkede kaos yaratıp, milleti birbirine düşürmektir. Ancak emellerine ulaşamadan Samsun'lular Atalarına sahip çıkmışlardır. Ve hala da sahiplenme nöbeti tutuyorlar.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Recep bey, hiçbir eylem köksüz değildir. Dolayısıyla bu saldırıların kökeni 1919'lara dayanıyor. E o vakit şanlı ve mücadelemizin onurlu milletini de enselerinde hissetsinler.. Değerli yorumunuza teşekkür ederim. En derin saygılarımla, esen kalınız.

   Sil
 5. Atatürk'ün heykellerini yıkabilirler ama Türk halkının kalbinden onu ve onun değerlerini yıkmaya güçleri yetmez..Burada amaç başka,amaç provakasyon yaratmak gibi gözüküyor Tülay hocam,elinize emeğinze sağlık..

  YanıtlaSil
 6. Ne sıcak bir duygu; "Türk halkının kalbinden onu ve onun değerlerini yıkmaya güçleri yetmez.." Her şey bu ifadeyle açıkta... İlginize ve değerli yorumunuza teşekkür ederim Ertuğrul bey. Sevgi ve sağlıcakla kalın.

  YanıtlaSil