9 Aralık 2011 Cuma

Hepsi Yalan... Gerçek Bu!
"Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trabzonlu, İstanbullu, Trakyalı ve Makedonyalı hepsi aynı ülkenin evlâtlarıdır ve aynı cevherin damarlarıdır..." Mustafa Kemal ATATÜRK"İzmir 9 Eylül 1922'deki Büyük Taarruz sırasında Yunan Bayrağını indirip Türk Bayrağı'nı göndere çeken Diyarbakırlı Süvari Çavuş Kürt Reşo'nun İstiklâl Madalyası, 39 yıl sonra Ergani İlçesi'nde yaşayan oğlu Zülküf Nazlı'ya verildi. Garnizon Komutanlığı'nda yapılan tören sırasında gözyaşlarına hakim olamayan Nazlı, Türk-Kürt kardeşliğine değinerek, 30 yıldan beri devam eden kardeş kavgasının son bulmasını istedi.


Ergani Askeri Garnizon Komutanlığı'nda dün düzenlenen törenle madalyasını Garnizon Komutanı Yarbay Yurdakul Kazım Türkmen'den alan Nazlı, gözyaşlarına hakim olamadı. Burada yaptığı konuşmada Türk-Kürt kardeşliğine değinen Nazlı, 30 yıldır devam eden kardeş kavgasının son bulmasını istedi. Nazlı, şöyle dedi:


Memleketimizin düşman elinden hangi şartlarla nasıl kazanıldığını çok iyi biliyoruz. Bu bakımdan Kürt- Türk herkesin kurtuluş savaşı ruhunu taşıyarak kardeşçe ve barış içinde yaşamasını istiyorum. Rahmetli babamın şahsında, bu ülke için mücadele veren tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyorum. Artık bu topraklarda kan dökülmesini istemiyoruz. İzmir'de, Edirne'de İstanbul'da bu topraklarda, Kürt, Türk, Çerkez hep birlikte savaştı. Artık barış, huzur, demokrasi ve insan hakları çerçevesinde bir yaşam olmasını istiyorum." www.sinemada.com


Demek ki neymiş?

Kürt, Türk, Çerkez ... Hep birlikte bu vatan toprakları için kan dökmüşüz! Ve hep birlikte yaşamaktan gurur duymuşuz!

Duyurulur...


Sevgi ve saygılarımla!


Image"HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR." HZ. MUHAMMED (A.S.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder