22 Ağustos 2012 Çarşamba

Türk Olmak Böyle Bir şey...
Ne diyor Büyük ATATÜRK?


"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına TÜRK MİLLETİ denir."


"6 asker ile 2 korucunun şehit düştüğü Geçimli saldırısında, gözyaşartan ayrıntı... O gün, kendisine şiddet uygulayan oğlunu şikayete giden ana ve iki kızı da karakoldaydı. Aile, çatışmanın ortasında kaldı. Şehzanem Ölmez o dakikaları anlattı: Öleceğiz sandım. Askerler üzerimize kapanıp kendilerini siper etti. İkisi yaralandı. Dışarıda cansız askerleri görünce yüreğim yandı...

İşte o sözler:

Çatışma başlayınca komutan bizi sakinleştirmeye çalıştı. Ancak bahçeden içeriye el bombası düşünce olayın ciddi olduğunu anladık. Askerler bahçede çatışırken bizi bir odaya kapatıp başımıza üç asker verdiler. Onlar bizi korudu. Bize bir şey olmasın diye kendilerini siper ettiler. El bombası patladığında biri üzerime kapandı. İkisi yaralandı. Ben de hafif yaralandım. Yaralandığımı gören iki asker bana yardım etmeye çalıştı ve yerden kalkmamam için üzerime kapaklandı. 'Öleceğimi hissediyorum' dedim. 'Korkma, sizi buradan kimse alamaz' dediler." 14 Ağustos 2012, Vatan"Bingöl'deki kahreden tesadüf acıyı kat be kat artırdı. 11 Aralık 2011'de operasyon sonrası sağ ele geçirilen 15 yaşındaki teröriste "üşümesin diye parkasını vererek günlerce konuşulan o asker, artık aramızda değil... Bingöl'ün Genç ilçesinde çıkan çatışmada ŞEHİT(ki bu evladımız Sütçü İmam Alilerin memleketi Kahramanmaraş Elbistanlı şehit Uzmn Çavuş Kemal Özdoğan.. T.G.) oldu." 25 Nisan 2012, Vatan"Şırnak'ın Uludere ilçesi Gülyazı Köyü'nde BDP'lilerin Irak sınırındaki hava operasyonunda ölen 34 kişinin ailelerine yapacağı ziyaret nedeniyle güvenlik önlemi almak için köye giden askerleri taşıyan minibüs uçuruma yuvarlandı, 9 asker ile korucu olan minibüs sürücüsü olmak üzere 10 kişi şehit oldu. Kazada 4 asker ile 1 çocuk yaralandı.

Ahmet Türk'ü karşılamak için bekleyen Uludereliler, kaza sonrasında askerleri kurtarmak için seferber oldu .Vatandaşlar şarampole uçan minibüsteki yaralı askerleri sırtlarında taşıyarak hastaneye yetiştirmeye çalıştı." 21 Ağustos 2012, Vatan
İşte "Kürt"üyle, "Türk"üyle, "Alevi"syle, "Sünni"siyle Türkiye Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçileri olan ve Türkiye halkına verilen adıyla;

Türk halkı ya da TÜRK MİLLETİ...

Ve işte GÜLYAZILILAR...

Kürt Türk kardeşliğinin resmini, dünyanın gözünün içine soktular!

Alın size kardeşlik örneği...

Onca kan ve gözyaşına ve onca tahriklere rağmen dimdik ayakta Türkiye Cumhuriyti Devleti'ni koruyan ve kollayan Türk milleti!


Gülyazılılar mehmetçiğine sahip çıkarak Türkçe-Kürtçe ağıtlarla "harap minübüs"den çıkardıkları yaralı askerlerini sırtlarında hastaneye taşıdılar.


Tıpkı Foça'daki hain saldırıda yaralı askerlerine kan vermek için, akın akın hastaneler koşan Hasan Tahsinlerin memleketi İzmirli vatandaşlarımız gibi.

Ve yine en son Şahin Beylerin, Karayılanların memleketi Gaziantep'teki o melun saldırının geride bıraktığı masum vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmak için yanlarına koşan vatandaşlarımız gibi.


Gülyazılılar kim?

Hani milletimizi birbirine düşmanlaştırmak için her türlü hainliği yapan, etrafı kana bulayan alçakların oyununa gelmeyen Uludereli HAS vatandaşlarımızın ta kendisi...

Öte yandan...

Bölücülerle birlikte olmayı aleni göstermekten çekinmeyen "muhteşem" millet"vekil"lerimiz ise,

Eli kanlı tedhişçilerle sarmaş dolaş öpüşe dursun,

Onlara inat, Uludere-Gülyazılı kardeşlerimizin içtenliği ile...

Bu milleti ayırmak için çaba sarf edenlere,

Bu muhteşem birliğin ve kardeşliğin haberi, kulaklara küpe, resmi de hafızalara kapak olsun!

Sizlerle gurur duyuyor ve kucak dolusu sevgilerimizi gönderiyoruz, Gülyazılı güzel kardeşlerimiz...

Ne mutlu bu millete...

Var mı bir başka örneği dünyada?

Sevgi ve saygılarımla!


Image"HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR." HZ. MUHAMMED (A.S.)

2 yorum:

 1. Merhabalar Tülay Gürdal Öğretmenim,

  "Ne Mutlu Bu Millete...", "Var mı Bir Başka Örneği Dünyada?"

  Evet, bu necip miilletin daha bir örneği yoktur dünyada!.. Ne kadar gururlansa azdır...

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar Tülay Öğretmenim,

  Anayasa çalışmasında "Türk ve Türklük" kavramlarını parentez içine almışlar. Şu hale bakın, Türk'üm demeye korkan ne kadar ödlekler varmış içimizde meğersem.

  Ne Mutlu Türk'üm Diyene!

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil