20 Aralık 2016 Salı

Polisimizle Buluştuk... :)
Kahraman Türk polisimizle millet olarak yanında olduğumuzu, onları sevdiğimizi, yüreğimizin onlarla bir çarptığını ifade edebilmek ve de  vatan uğruna canlarını feda etmiş şehit polislerimizi anmak için,  minik öğrencilerim ve sevgili velilerimle birlikte Çekirge Polis Merkezi'ni ziyarete gittik. Dolayısıyla bu sayede çocuklarımıza milli birlik şuuru ve vatan sevgisi bilincini yerleştirmek için de bir vesile olarak gördüğüm bu anlamlı ziyaretimiz gerçekten çok güzel geçti.
Velilerimizin elleriyle yapmış oldukları çeşitli pastalarını Kahraman Türk polisimize ikram etmenin ziyaretimize ayrıca duygu kattığını belirtmeden geçemeyeceğim. Ziyaretimize Suriyeli velilerimden de katılan oldu. İlerleyen dakikalarda duygularını dile getirmeleri ziyaretimizi daha bir  anlamlı ve duygusal geçmesine neden oldu.

Bir Suriyeli miniğim de "Benim ülkemde bombalar patlarken kaçtık. Kardeşim bakkala gitmişti... bomba patladı. Anneannem öldü.." dedi. Bu sözler karşısında odada duygusal anlar yaşandı...Suriyeli velilerim de memnuniyetlerini ilettiler. İşte bu sözler,  bizim millet olarak her zamankinden daha fazla birlikteliğe muhtaç olduğumuzun teyidi gibi oldu... Bir bayan polisimiz "sizin buraya gelmeniz en önemli konuklarımızdan daha da kıymetli" dedi. Sayın Emniyet Amiri bizi çok büyük bir sevgi ve heyecanla karşıladı. Zira halkımızın polisimize "korkarak" bakmak yerine  sevgiyle bakmaları onlar için, dolayısıyla da bizler için oldukça çok önemli...

Bu karanlık günleri aydınlatmak için..

 Asker-polis... millet el ele...

Dolayısıyla devlet millet ele ele...

Sevgi ve saygılarımla!


"Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır" Hz. Muhammed (A.S.)

1 yorum:

  1. Sizinle bir kez daha gurur duydum, öğretmenim.
    Saygılarımı sunarım.

    YanıtlaSil