22 Şubat 2017 Çarşamba

Köylü Milletin Efendisidir"Adana'da Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım'ın adını taşıyan parktaki anıtını parçaladılar." 13 Şubat 2017


"Atatürk, Enver Paşa tarafından Sofya’ya askeri ataşe olarak gönderilir. Bulgaristan henüz 5 yıllık bir ülkedir. Üzgündür Atatürk İstanbul’dan gittiği için…

Bir sabah, bir köylü girer pastaneye. Bohçası vardır yanında,bırakır bir masanın yanına,oturur. Garson gelir, köylü süt ve kek ister.Garson ise köylünün pastaneden ayrılmasını ister. İtiraz eder köylü. Birkaç garson daha gelip tekrarlarlar dışarı çıkmasını. Köylü öfkelenir ve bağırmaya başlar:

"Senin sattığın sütü ben üretiyorum, senin sattığın pasta,börek,çöreğin ununu ben üretiyorum. Peynirini,yoğurdunu ben üretip veriyorum. Pastana koyduğun meyveyi ben üretiyorum ve sen benim ürettiklerimi bana vermiyorsun öyle mi? Hayır çıkmıyorum ve kahvaltımı burada yapacağım."

Herkes suspus olur. Köylünün istedikleri masasına gelir,kahvaltısını yapar ve bir miktar parayı masaya fırlatarak çıkar ve gider.  Tüm her şeyi izler Atatürk. Küçük kareli not defterine şu notu düşer:

"Bir gün benim köylüm de bu köylü gibi olursa millet olduk demektir " der ve ekler:

"KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİDİR." " İnternet üzerinden alıntıdır.

Diyeceğim...

Zübeyde Hanım'ın anıtına yapılan bu saygısızlık, dolayısıyla  milletimizin efendisi Çukurovalılara yapılmış İHANET  demektir!!!
Sevgi ve saygılarımla!


"Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır" Hz. Muhammed (A.S.)

1 yorum:

  1. merak ediyodum acaba kim/kimler yapmış olabilir? diye..her türlü insan var ülkemizde..illa da bir hinlik olsun,ülke karışsın vs vs..ne diyelim artık Allah akıl versin bu tür insanlara..

    YanıtlaSil