23 Mayıs 2017 Salı

Türkiye Tek Yürek...


"Fenerbahçe Kulübü’nün her tarafa mazhar-i takdir olmuş bulunan asari mesaisini işitmiş ve bu kulübü ziyaret ve erbab-ı himmeti tebrik etmeyi vazife edinmiştim. Bu vazifenin ifası ancak bugün müyesser olabilmiştir. Takdirat ve tebrikatımı buraya kayd ile mübahiyim.
3.5.1918 - Ordu Kumandanı - Mustafa Kemal"

"Euroleague Final-Four Final müsabakasında Yunan temsilcisi Olympiakos’u 80-64 mağlup eden sarı-lacivertli ekip Avrupa Şampiyonu oldu." 22 Mayıs 2017Hal böyleyken...

NBA'dan sonra gelen en büyük Euroleague Kupası Türkiye'de...

Fenerbahçeliler...

Sabırla, hırsla ve azimle  başarıya koştular ve kazandılar. 

Dolaysıyla, endişeyle baktığımız bugünlerde imkansız gibi görünen bu güzel duyguları bizlere yaşatan Türk takımı Fenerbahçe'ye sonsuz teşekkürler!

Ve akabindeki  "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" nidaları arasında, İzmir Marşı'yla milli duygularımızı kabartarak zayıflayan  umutlarımıza bir ışık oldu...

Ayrıca savaş çanlarının çaldığı  bu kara günlerde bizi gözyaşlarına boğarak sevindiren, köklü geçmişe sahip Sarı Kanaryalara selam olsun...Sevgi ve saygılarımla!


"Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır" Hz. Muhammed (A.S.)

2 yorum:

  1. Bir Galatasaraylı olarak bu başarıyı içtenlikle kutluyorum. Ümit ederim ileride takımlarımız bu başarıyı Türk oyuncularla tekrar ederler.

    YanıtlaSil