18 Ağustos 2015 Salı

Güle Güle...

"Almanya'dan sonra ABD de "Patriot" füzelerini çekiyor" ya...

 Aslına bakılacak olursa bu durum  bizce  doğru bir karar oldu. Çünkü yabancı askerlerin varlığı topraklarımızın yağmalanması için açık bir tehdittir. Dolayısıyla dünün Sevr'cilerinden oluşan sözde "müttefik" kuvvetlerinin bizzat yarattıkları ayrılıkçı ve mezhepçi tedhiş örgütlerini içimizde barındırdıkları için, bizi rahatlıkla parçlayabileceklerini zannediyorlar...

Hâl böyle olunca...

Tüm bu ince ince hazırlanmış planları biz bir kenara bırakalım ve işin doğasını net anlatan bir örneği Tolstoy'un Savaş ve Barış kitabından açıklamaya çalışalım:

"... Diyelim ki, babanın bir Alman oda uşağı olsun; bu mükemmel uşağın elinden her iş çok iyi geldiği, her işi senden çok daha iyi becerdiği için, babana onun hizmet etmesinde bir sakınca görmezsin. Ama baban çok ağır hastalanıp ölüm döşeğine düşerse, uşağa yol verir, uşaktan deneyimsiz, ondan beceriksiz de olsan babana kendin bakarsın ve senin o beceriksiz ellerinin bakımı bir yabancının becerikli ellerinin bakımından daha iyi gelir babana.. "  Dolayısıyla Türkiye "iyi durumda olduğu sürece bir yabancı da bal gibi hizmet edebilir ona, mükemmel bir bakan da olur; ama Vatan tehlikeye düştüğü anda ona kendinden biri gerekir." Savaş ve Barış 3. cilt, sf:304Sevgi ve saygılarımla!


"Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır" Hz. Muhammed (A.S.) 

2 yorum:

 1. Merhabalar.

  Bu füze rampalarını Türkiye'ye konuşlandırmalarına zaten bir anlam verememiştim. Suriye tehlikesi için konuşlandırdıklarını hatırlıyorum. Tabi bu işlemin perde arkasındaki çıkar ve menfaatlerin ne olduğunu bizler bilemeyiz. Gittiklerine inanın ben de çok sevindim. Hele de şu Almanlara öyle çok kızıyorum ki, Birinci Dünya Savaşına bizi sokan onlar ve savaşı kaybetmemize neden olanlar da onlardı. İkinci Dünya Savaşından sonra Almanlar kafayı bize taktılar. Tabi bu konular bizim gibi insanların anlayabileceği derinlikte değil.

  "Vatan tehlikeye düştüğü anda ona kendinden biri gerekir." Tolstoy çok doğru ve güzel bir tespitte bulunmuş.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 2. Sayın Recep Altun'a bende katılıyorum..Tolstoy'un bu sözü çok yerinde..Bana göre patriotların ülkeye konuşlandırılması,İncirlik üssünün tekrar açılması vs vs bunların hepsi hikaye..Dediğiniz gibi ince planlar var,tüm bu olup bitenlerin arkasında..Alman basını ve medyası bile dalga geçmeye başlamış; (patriotlar Türkiyenin sırtını sıvazlamak için yerleştirildi,şimdi ise ders vermek için çekiyoruz) vs vs diye..Ama aslında bunlar bile hep planlı yapılıyor..Amaç belli..İşid,mişid,pkk,ypg,peşmergeler vs vs gibi örgütleri kullanarak ülkenin doğusunda ayrı bir devlet kurmak istiyorlar..Irağın işini bitirdiler..Şimdi sıra Suriye'de..O işte halloldu mu?Sıra ya İran'a gelecek yada Türkiye'ye?Herşey planlarına uygun bir şekilde yürüyor..Umarım Türk halkı bu tuzağın farkına bir an önce varır..İyi dileklerimle...

  YanıtlaSil