27 Eylül 2011 Salı

İzmir Bükşehir Belediye Başkan Sn. Aziz KOCAOĞLU, Dil Bayramınız Kutlu Olsun!
"Türkçe giderse Türkiye gider." Prof. Oktay SİNANOĞLU"Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nın yapımıda tamamlandı." İzmir Büyükşehir Belediyesi, 27 Eylül 2011


"Başkan’dan davet var
Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nın İzmir’in yeni çekim merkezi olacağını vurgulayan Başkan Aziz Kocaoğlu, içinde buz hokeyi oynanmasına da imkan verecek olan buz pateni salonu, amfitiyatro, yürüyüş parkurları, spor alanları bulunan rekreasyon alanının, Eylül ayı sonunda hizmete gireceğini müjdeledi. Yapılan heykelin bu alana çok yakışacağını belirten Başkan Kocaoğlu, halk ozanının adına yaraşır bir şekilde hazırlanan Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’na tüm İzmirliler’i davet etti." İzmir Kent RehberiDün 26 Eylül 2011, Dil Bayramımızın 79. yılını kutladığımız gündü...


İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni valla bu haberle çifte kutlamak isterim. Zira birincisi, ünlü ozanımıza verdiği değeri gösterip heykelini dikmesi münasebetiyle... Bir diğeri ve en önemlisi ise, ozanımızın isminin yanını İNGİLİZCE ile tamamlayıp, şenlendirdiği (!) için!!!

Büyük Ozan Aşık Veysel, bugünleri dünya gözü ile görseydi herhalde yüreği sızlar, gören gözlerden daha iyi hisseden "görmeyen" gözlerini İzmir büyükşehir Belediyesi'nin bu acayip "isimlendirmesi" ile gerçek anlamda yaşlara boğacağından hiç endişe duymuyorum!!!

Neymiş efendim?

"Aşık Veysel Rekreasyon Alanı"

Allah aşkına söyler misiniz, o "rekreasyon"da ne oluyor?

Sahi ne zamandan beri İngilizleştik?!

Böyle daha mı havalı oluyor? Ya da ne bileyim bir "aydın" havası mı verilmiş olunuyor, ne oluyor?!

"Dinlenme" demeye diliniz varmadı mı?

Utandınız mı?

Aşağılandınız mı?

Ne oldu?

Hadi "park" diyelim, zira onu kabullendik (!)...

"REKREASYON" yeni moda mı? Sayenizde bunu da öğrenmeye başlarız gari...

Yazıklar olsun sizlere!!!

Bir de Atatürk'ün ilkelerini takip ediyorsunuz öyle mi?!

N'oldu Ata'mızın 12 Temmuz 1932'de kurduğu Türk Dili Tetkik Cemiyeti'ne?

Dün kutladığımız bayram ne içindi?!

Yoksa bunları rafa mı kaldırdınız?

Vah halinize...

İzmir halkı bu durumu farkeder mi, orasını bilemem ama ben, bu durumu şiddetle ve nefretle kınıyorum!!!


Öte yandan, bu alanda "buz hokeyi", "buz pateni"de bulunuyormuş... Ve de "heykelin bu alana çok yakışacağını" belirtmiş sayın başkan.

Valla haklı (!), ne diyelim...

Zira bilindiği üzere merhum ozanımız Aşık VEYSEL bol kışı ve bol "kar"ı olan Sivas /Şarkışla memleketiydi.

E artık...

Ozanımız Merhum Aşık VEYSEL'in bol bol "buz hokeyi" oynadığını ve "artistik buz pateni" yaptığını düşünüyor ki Sayın Başkan, böyle bir kanaate ulaşmış.

Demem o ki...

Batı hayranı olmayı kendilerine görev edinenleri bir kenara bırakıyorum... Ancak Atatürkçü geçinen bu kimseleri, eminim ki zeybeklerin şehri İzmirliler asla içlerinde barındırmayacaklardır!!!

Sevgi ve saygılarımla!

Image"HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR." HZ. MUHAMMED (S.A.V.)

1 yorum:

  1. Bir yazıklar olsun da benden sayın başkan. Biz İzmir'i ülkemizin aydınlık yüzü olarak biliyoruz. Sizi gerçek İzmirlilere havale ediyoruz. Serkan ALPASLAN

    YanıtlaSil