13 Aralık 2012 Perşembe

Bi "Merak"ımız Bu Kalmıştı..!


"Sizler kadının kapanmasını istedikçe, herkeste onu görme isteğini kamçılamış olursunuz. Bir erkek gibi, bir kadının da yüreği iyiyse, sen hangi yasağı uygulasan da o iyilik yoluna gidecektir. Yüreği kötüyse, ne yaparsan yap, onu hiçbir şekilde etkileyemezsin.
Kıskançlık denen şeyi bilme. Cahillerdir kadından üstün olduklarını sananlar. Cahiller kabadır. Sevgi ve güleryüz nedir bilmezler. Bunlar hayvanî niteliklerdir. Seven erkek ise, kadınla eşittir." Mevlana Celaleddin-i Rumi"Ali Rıza Demircan, İslam'da cinselliğin kurallarını anlattı.

İlahiyat profesörü Ali Rıza Demircan Hoca, İslam'da cinsel hayatla ilgili soruları cevapladı. Hangi birliktelikler ve davranışların helal, hangilerinin haram olduğunu anlatan Demircan, Takvim Gazetesi'ndeki köşesinde en çok merak edilen sorulara cevap verdi."12 Aralık 2012, VatanBugün dünya üzerinde bilimsel çalışmalarla birlikte teknolojik üstünlüğü ele geçiren Batılı güçlerce geri bırakılmış toplumları zapturapt altına almanın yöntemini -Afrikalılar tarafından- ifade edilen bir söylemi izninizle hatırlatmak isterim:


"Avrupalılar geldiklerinde onların elinde İncil, bizim elimizde ise topraklarımız vardı. Bize gözlerimizi kapatıp dua etmeyi öğrettiler. Gözlerimizi açtığımızda baktık ki İncil bizim elimizdeydi. Topraklarımız ise beyazların olmuştu."


Yıl 2012... Uzay çağını yaşadığımız bu dönemde, ne yazık ki "Aklını kullan" diyen son hak din olan İslam dini hangi amaçlara alet ediliyor, utanarak ve üzülerek görüyor ve okuyoruz... Üstelik bu söylemler, "ilahiyat profesörleri" tarafından dillendiriliyor; ve insanın en mahrem ve özel sayılacak durumları ele alınarak evire çevire öğütler veriliyor...

Ne adına? "Din" adına...

Merak edilecek onca konu varken, ele alınan konulara bakar mısınız?

Bu "merak" konusu soruları soranlara ve onu ince ince cevaplayanlara...

"Ey iman edenler! "Râina" demeyin, "Unzurna" deyin "Bizi davar gibi güt!" diye konuşmayın, "Bize bak!" diye konuşun ve dinleyin. Kafirler için korkunç bir azap vardır." Bakara Sûresi 104. Ayet


Diyeceğim...

Bu millet "sürü" falan değil!!!

Ne saçma'lıyorsunuz?..

Allah’ın biz insanlardan istediği en önemli özelliklerden biri hayata eleştirel ve sorgulayıcı bakmak ve bu yönde aklı'mızı kullanma'mızdır. O halde gerçek anlamda insanlığın, dindeki evrensel bilgileri ve kuralları  hakkıyla anlayıp dolayısıyla net bir bilince ulaşması için  o kadar çok merak edilecek sorular dururken...


"(Allah) görüyormuşcasına kesin iman eden mü'minler için yeryüzünde birçok ayetler vardır.Sizin kendi nefislerinizde de (birçok ayetler vardır). Siz (bunları) görmüyor musunuz?" Zariyat Sûresi 20-21. Ayet


Bu ne rezalet Hoca Efendi?!


Sevgi ve saygılarımla!

Image"HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR." HZ. MUHAMMED (A.S.)

2 yorum:

 1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar Tülay Öğretmenim.

  Bu proğramı özellikle takip etmeyi planlamıştım ama, gelin görün ki, kaçırdım. Daha doğrusu unuttum. İşte belli bir yaştan sonra üçüncü evreye geldik ve artık suya yazıyoruz. Taşa ve kuma yazma dönemleri bitti.

  Bakara suresinin 104. ayetini inceledim. Klasik kaynaklarda bu ayetin iniş sebebi olarak, bazı Müslümanların Yahudilerin oyununa gelerek Cenab-ı Peygambere saygısızlık etmeleri gösteriliyor.

  Size katılıyor ve sizi yürekten destekliyorum.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil