10 Nisan 2012 Salı

Kurban Bebişler
Ülkemizde Bilim-Gönül Yayınları’ndan çıkan "Küresel Terör, Sömürgeleşme ve Batı Yalanları", "Batı Terörü ve Propagandası", "Okyanusya: Pasifik Adalarındaki Vahşi Batı Sömürgeciliği" isimli kitapları" ile tanınan Çekoslavakya doğumlu ABD'li yazar Andre Vltchel, Amerika'nın insanlık dışı emperyalist politikalarından dolayı ülkeyi terk eder. Savaş muhabiri ve yazar olarak 130 ülkeyi dolaşan Vltchek, Der Spiegel, Asahi Shimbun, The Guardian ve birçok uluslararası yayında yazmaya devam ediyor. Aynı zamanda pekçok belgesel filme de imza atmıştır.

Yazarın Buket Şahin'e vermiş olduğu bir röportajda Batılı "sanatçı"larla ilgili düşüncesini şöyle dile getirmiştir:

"... Sanat insanlar için çarpışır, öncülük yapar. Ne zaman Çin veya Venezüella’ya gitsem Batılı sanatçılar için çok üzülürüm. Amaçlarını kaybetmiş, kendilerini soyutlamış, kendi halkından boşanmış görünürler. Umurlarında olan tek şey göstermelik bir hareketlilik, yaşlanmaya ve yalnız kalmaya dair sorunsallıklar, egoist klişelerdir. Bütün bunların, doğal olarak piyasa fundementalistleri ve küresel Batı diktatörlüğünün çok başarılı olarak uygulanan oyununun sonucu olduğunu anlamalıyız." AB Haber.com Bruksel 06.03.2012"Katie Holmes ile Tom Cruise’un 5 yaşındaki kızı Suri, bir kez daha büyümüş de küçülmüş bir tarzla kameralara yakalandı." 12 Eylül 2011, Habertürk
"Suri, ünlü tasarımcılara ait binlerce dolar değerindeki kıyafetleri ve topuklu pabuçlarıyla sık sık basında yer alıyor." 23 Kasım 2011, Milliyet


"Annesi tarafından 'canlı Barbie' olarak yetiştirilen Eden Wood, 2005 yılında dünyaya geldi. Henüz 4 yaşındayken çocuk güzellik kraliçesi seçildi. Şu anda da sadece 7 yaşında. Ama aradan geçen bu kısacık sürede bir çok Hollywood yıldızından çok daha hızlı yol aldı.

Küçücük yaşına rağmen süslü giysiler giyen, abartılı makyaj yapan, kuaföre gitmeden sokağa çıkmayan, kısacası tıpkı bir yetişkin gibi davranan Eden Wood, modellik yapıyor, tv programlarına konuk oluyor, şarkıcılık yapıyor..." 07. 04.2012, Hürriyet


Anne Wood bu işi çok sevdiklerini ve "kızının gösteri dünyasına adım atması ve orada tutunması için olağanüstü bir çaba harcadığını" söylüyor.


Gösteri dünyası... Bu dünyanın içerisinde yer alanlar "sanatçı" oluyorlar. Oysa hızla yozlaşan ve yozlaştırmaya alet edilen bir kurgu dünyasının şarlatanlığını yapıyorlar. Burada şekil bulan toplum, küresel güçlerce istenilen amaca hizmet etmeye sürükleniyor.


Gösteri dünyası gerçekten gösteriye dönüştü... Sanatla âlâkası olmadığı gibi insanları, sevgiden uzak, benciliğe, kıskançlığa sürüklüyor. Çocuklar ise daha bencil, daha çıkarcı paylaşımdan uzak sevgisiz ve yalnızlığa mahkûm ediliyor.

İşin boyutu ve gelinen nokta ise, çocukların içler acısı bu haberleriyle her şey gözler önüne serilmektedir! Tüketimin getirdiği çılgın yaşam...


Bugüne kadar Batı uygarlığı sömürdüğü toplumları yok etmiştir. Oysa ki doğanın gereği; "Yok eden bir gün kendisi de yok olur." Nitekim bilim adamı Alman Filozofu Oswald Spengler, "Batı'nın kendi dışındaki uygarlıkları tahrip ettikten sonra gelecekte kendi kendisini de yok edeceğini" çok önceden söylemiştir.


Sevgi ve saygılarımla!


Image"HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR." HZ. MUHAMMED (A.S.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder