25 Nisan 2012 Çarşamba

Ya Yarın?
"Andolsun, biz cinler ve insanlardan bir çoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır." A'RAF SÛRESİ 179. AYET"Çanakkale dün, 97 yıl önce birbiriyle çarpışan askerlerin torunlarının dostluk ve barış mesajlarına sahne oldu. Şehitler Abidesi’ndeki anma töreninde, savaşlarda şehit düşen Mehmetçik’in yanı sıra, bu toprakları işgal etmeye gelen ülkelerin yaşamını yitiren askerleri birlikte anıldı.

Anma törenlerinden biri de Seddülbahir köyündeki İngiliz Helles Anıtı’nda yapıldı. Burada da saygı duruşu ve dualarla savaşta can veren İngiliz askerleri anıldı.

Morto Koyu’ndaki Fransız Anıtı’nda da bir tören düzenlendi. Törene... Fransa Büyükelçisi Laurent Bili, Avustralya Büyükelçisi Ian Biggs, Yeni Zelandalı Bakan Nathan Guy ile savaşta yeralan ülkelerin temsilcileri katıldı. Milli marşlar okundu ve anıta, ülkelerin çelenkleri konuldu." 24.04.2012, VatanValla ne âlâ!

Okyanusları aşın gelin; masum insanların topraklarını işgal edin...

Eee...

N'ooldu şimdi?

Törenler düzenleniyor, anıtlar dikiliyor..

Niye?

Sözde dünyaya "dostluk", "barış" mesajları veriliyor.

İyi de, şimdi sormazlar mı adama;

Bu sahte duruşlar da neyin nesi?

Hangi "barış"dan, hangi "pişmalık"dan söz ediyorsunuz?!..

Dün Çanakkale'deydiniz, boyunuzun ölçüsünü aldınız!

Bugün Irak'da, Afganistan'da, Libya'da... ölüm saçıyorsunuz!20 Mart 2003'de Amerika ve İngiltere önderliğinde oluşturulmuş Çokuluslu Koalisyon Kuvvetlerinin bir askeri harekâtla Irak'a girmesiyle başlayan ve devam eden savaş.


"Frank Wuterich (ABD ordusunda ırak işgal kuvvetlerinde görevli çavuş) " evlere girmeden önce bomba attık. içeri girdiğimizde çok sayıda çocuğun ölü olarak yattığını gördük. Birkaç kişi bağırınca hiç düşünmeden tetiği çektim. Çünkü bize ateş edebilirlerdi. İçeri girmeden önce el bombası atmasaydık da odalara girince yaylım ateşi açıp herkesi öldürecektik. Bugün olsa yine aynı kararı hiç düşünmeden veririm. Pişman değilim". Bu ifadeyi veren çavuşun anlattığı olayda toplam 24 sivil öldürdüler. İçlerinde 5 kadın ve yaşları 2-14 arasında olan 6 çocuk bu sayının içindedir." itusozluk.comPekii, ya yarın..?!


Sevgi ve saygılarımla!Image"HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR." HZ. MUHAMMED (A.S.)

1 yorum: