8 Kasım 2012 Perşembe

Beytüllahim Nativity ve Mescid-i Nebevi


"Birleşmiş Milletler Eğitim Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO), Filistin topraklarındaki Doğuş Kilisesi’ni (Nativity) Tehlikedeki Dünya Mirası listesine aldı.

Hıristiyanlar, Beytüllahim’de bulunan Doğuş Kilisesi’nin Hz. İsa’nın doğduğu yerde yapıldığına inanıyor."29 Hairan 2012, tr.euronews.com


Öte yandan,


"Hz. Muhammed'in kabriyle birlikte  Hz. Ebubekir ve Hz.Ömer'in de kabirlerinin içnde bulunduğu Mescid-i Nebevi'nin yıkılarak yerine daha büyük bir cami inşa edileceği iddia edildi. Uzmanlar, Mescid-i Nebevi'yi genişletme çalışmaları sırasında Hz. Muhammed'in kabrine zarar verilmesinden endişe ediyor." 31 Ekim 2012, SabahÖncelikle bir müslüman olarak, bu haberi okuduğumda içim "cız" etti... Zira kutsalımız ve değerimiz olan bir mekanın hoyratça ve pervasızca "yıkılma kararı" alınması insanlığa ve medeniyete yapılacak  saygısızlıktan öteye, kocaman bir İHANETtir!


Madem ki "UNESCO" diye bir oluşum var.. Ve de "Dünya Mirası listesi" adıyla değerlere sahip çıkılıyor(!);

Doğuş Kilisesi de, Mescid-i Nebevi de aynı coğrafya da iki ayrı hak dinin kutsalları değil midir?

O vakit "Doğuş Kilisesi" korunuyor da "Mescid-i Nebevi" neden korunmuyor?!

"Mescid-i Nebevi" Müslümanların değeri değil mi? Tarih mirası değil mi?

Yoksa tüm bu koruma kılıfı, Haçlılardan yana bir manipülasyon mu?


Tabii...


Sözde müslüman görünen Suudilerin yaptığı bu davranış, aslında haçlı emperyalizme ve kapitalizme hizmetten öteye geçemeyecek kadar, aşağılıkça bir oyunun ta kendisi...


İnanılır gibi değil!


Hem müslümanım diyeceksiniz, hem de İslam Peygamberi Hz. Muhammed'e sahiplenmeyeceksiniz, öyle mi?

Bakar mısınız, Suudi yetkililerce "gerekçe" olarak ne gösterilmiş:

"Mescid-i Nebevi'yi genişletme çalışmalarına gerekçe olarak, her geçen gün artan hacı sayısını gösteriyor. Şu anda kutsal kentler Mekke ve Medine'yi her yıl 12 milyon hacı ziyaret ediyor. 2025 yılında hacı sayısının 17 milyona çıkacağı, İslam dininin kutsal mekanlarının bugünkü şekliyle ihtiyaca cevap veremeyeceği belirtiliyor."


Valla şahane(!)...


Pekii; hıristiyanların Hz. İsa’nın doğduğu yerde yapıldığına inandıkları Doğuş Kilisesi’ni de milyonlar ziyaret ediyor...

N'ooluyor şimdi?


Yazık, vallahi çok yazık...


Ha; bu arada

Washington merkezli düşünce kuruluşu Gulf Institute araştırmasına göre, son 20 yıl içerisinde Mekke ve Medine'deki tarihi eserlerin yüzde 95'i yıkılarak, yerine yeni binaların  yapıldığı ve bu suretle "kutsal değerler"in yok edildiğini de yazıyor..


"Suudi Arabistan, 2002 yılında Osmanlı döneminde Kabe'yi korumak amacıyla inşa edilen Ecyad Kalesi'ni yıkarak, yerine lüks oteller inşa etti. Mekke'de inşa edilen "Jabal Ömer Kompleksi"nde 520 restorant ve 4 bin 360 dükkan bulunuyor. Kabe manzaralı odaların geceliği ise 500 dolardan başlıyor"


SÖZÜM; çifte standartlarıyla tanıdığımız ve bildiğimiz Haçlı zihniyetin bir uzantısı olduğunu hissettiğim UNESCO'ya ve sözde "müslüman" olduğunu iddia eden ikiyüzlü maskeli Suudi hanedanına:


YAZIKLAR OLSUN!!!


Sevgi ve saygılarımla!


Image"HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR." HZ. MUHAMMED (A.S.)

1 yorum:

  1. Düşünemediklerimizi düşünüp bize de olaylara farklı açılardan baktırmayı sağladığınız için kendi adıma teşekkür ederim hocam düşüncelerinize ve yüreğinize sağlık...

    YanıtlaSil